Ahmet Taşgetiren: Selçuk Bayraktar ile Filenin Sultanları arasındaki garip kader benzerliği

Karar yazarı Ahmet Taşgetiren, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın damadı, BAYKAR Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar ile A Milli Kadın Voleybol Takımı için “kader benzerliği” yorumu yaptı. Taşgetiren, Bayraktar ve Filenin Sultanları üzerinden kamplaşma yaşandığını ifade etti. 

“Selçuk Bayraktar ile Filenin Sultanları arasında garip bir kader benzerliği bulunduğunu düşünmüş müydünüz?” diye soran Taşgetiren, şu ifadeleri kullandı:

“Selçuk Bayraktar önemli bir başarı kazandı. Türkiye’ye de kazandırdı. İHA’lar, SİHA’lar savunma sanayiinde çığır açtı, Türkiye’yi de güçlendirdi, başarılar getirdi. Teknofeste öncülük ayrı bir damar oluşturdu. Her yönüyle takdir edilmeyi hak ediyor.

Ama Tayyip Erdoğan’ın damadı ve siyasi duruş itibariyle de ona yakın. Ülkede herkesin onun başarısıyla gurur duyduğunu söylemek mümkün mü? Ya da en masum karşıt duygunun “Keşke şöyle olsaydı ya da şöyle olmasaydı” şeklinde olduğu bilinmiyor mu?

Filenin Sultanları… Avrupa Şampiyonu oldu. Söke söke dense yeri… Türkiye olarak “Bu başarıya çok ihtiyacımız vardı” denilen zamanda şampiyon oldular. Ekranda cıvıl cıvıl görüntüler. Her yerde bayrak rengi… Sevinç ekrandan taşıp evlere doldu. Nasıl sevinmezsiniz!

Ama gelin görün ki… Filenin Sultanları da epey bir zamandır kamplaşma sürecinin malzemesi durumunda… Kıyafetleri tartışıldı, bazılarının “yaşam tarzı tercihleri” tartışıldı, başarılarının ideolojik anlamda sahiplenilmesi tartışıldı, onlardan bir muhalif damar türetilmek istendi vs…

Ne yapmalı, ne etmeli, onlara mı demeli, “Bu başarılarınızı kaptırmayın siyasetin kamp ahlakına” diye… Genç insanların üzerine mi yüklemeli, ülkeyi her gün biraz daha enfekte eden ve bütün değerleri tartışmalı hale getiren bu kamplaştırma damarını tedavi etmek?” 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x