Karar yazarı Ocaktan: AK Parti, kendi siyasi tarihinde hiç olmadığı kadar endişeli ve ne yaptığını bilmez halde, tepelerde “kaybetme” rüzgarları esiyor

Karar gazetesi yazarı Mehmet Ocaktan, 14 Mayıs seçimlerine az bir süre kala tuhaf rüzgarlar estiğini belirterek, “Yeni alaturka sistem sadece siyasetin zeminini tahrip etmekle kalmadı, devletin kurumsal yapılarının da içini boşaltarak adeta işlevsiz hale getirdi. Ancak bir açıdan bakıldığında da demokratik sistemin yeniden inşası için özellikle muhalefetteki farklı siyasi partileri aynı masa etrafında buluşturarak yeni bir güç birliği oluşturmaya da mecbur kıldı.

Her vesileyle Millet İttifakı’nın oluşturduğu yeni modeli küçümseyerek itibarsızlaştırmaya çalışan Cumhur İttifakı’nın da sonunda aynı modele muhtaç hale gelmesi kaderin bir cilvesi olsa gerek” diye yazdı.

AKP’nin demokrasi karşıtları ile kol kola yürüdüğünü kaydeden Ocaktan, “Bu yüzden de AK Parti, kendi siyasi tarihinde hiç olmadığı kadar endişeli ve de ne yaptığını bilmez halde… Normalde AK Parti, kendisini toplum nezdinde aciz gösterecek küçük siyasi pazarlıklara asla itibar etmezdi.

Öyle anlaşılıyor ki tepelerde gerçekten ‘kaybetme’ rüzgarları esiyor… Nasıl esmesin ki Türkiye, tarihinin en derin ekonomik krizini yaşıyor, fukaralık diz boyu, Hukukun Üstünlüğü ve Özgürlükler endeksinde Çin-Rusya- Afganistan-İran ligindeyiz. Yolsuzluk endeksinde ise şampiyonluğa oynuyoruz…

Bir iktidarı sandıkta endişelendirmek için bundan daha karamsar bir tablo olabilir mi? İşte bu yüzden AK Parti yolda bulduğu herkesle ittifak yapmak zorunda” ifadelerini kullandı.

Yazının tamamı için tıklayın…
https://www.karar.com/yazarlar/mehmet-ocaktan/yolda-buldugu-herkesle-ittifak-yapmak-zorunda-1595932

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir