Parkta ölü bulunan Seda Fettahoğlu, Ayşe Tolga’nın kuzeni çıktı! ‘Hayat en sevdiklerimizle sınar bizi’

İBB İstanbul Şehir Tiyatroları oyuncusu, ‘Çocuklar Duymasın’, ‘Yalan Dünya’ ve ‘Sihirli Annem’ gibi dizilerde de rol alan Seda Fettahoğlu (44), önceki gün Beyoğlu’nda bir parkta kafasından tabancayla vurulmuş olarak bulundu.

Olay, Gümüşsuyu Ömer Avni Mahallesi 10 Aralık Şehitler Parkı’nda saat 10.00 sıralarında meydana geldi. Parkta yürüyüş yaparken silah sesi duyan bir kişi, sesin geldiği yöne ilerleyince bir kadının başından vurulmuş şekilde çimenlerin üzerinde yattığını gördü. İhbar üzerine olay yerine sağlık ve polis ekipleri sevk edildi. Sağlık ekipleri, kadının hayatını kaybettiğini tespit etti.

İntihar ettiği belirlenen Fettahoğlu’nun cesedinin yanında, üzerine kayıtlı bulundurma ruhsatlı bir tabanca ile boş kovan bulundu. Çantasında da antidepresan ilaçları çıkan oyuncunun, tabancayı aynı gün aldığı iddia edildi. Doğum gününden bir gün sonra intihar ettiği öğrenilen Seda Fettahoğlu’nun cesedi, yapılan incelemelerin ardından Adli Tıp Kurumu Morguna kaldırıldı.

MAHALLE SAKİNLERİ YAŞANANLARI ANLATTI

Mahalle sakinlerinden Tuğrul Yüksel “Ambulansları, polisleri görünce bu tarafa geldim. Kendini vurmuş, intihar diye duydum. Kim, ne olduğunu öğrenemedik ama sanatçı olduğunu duyduk sadece. Zaten polisler bizi yaklaştırmadı biz de uzaktan izledik” dedi.

“KOŞARAK GELDİM”

Ömer Avni Mahallesi Muhtarı Ayşen Bingöl, “Saat 10.00 sıralarında bir ambulans geçti onu gördüm. Mahallemize ait bir sosyal medya grubumuz var, daha sonra oradan bir komşumuz mahallede bir hanımın kendini vurduğunu yazdı. Ben de koşarak geldim, polislere ne olduğunu sordum. 1979 doğumlu bir kadının kafasına silahla ateş ettiğini ve vefat ettiğini ilettiler. ‘Yapabileceğim bir şey var mı?’ diye sordum, ‘yok’ dediler. Daha sonra mahallemizin sosyal medya grubunda, vefat eden kişinin bir oyuncu olduğunu duyduk. Bu mahallede ikamet etmiyor, dışarıdan gelmiş hanımefendi. Yine komşulardan öğrendiğim kadarıyla silahı Makine Kimya’dan yeni almış ve buraya gelmiş, oturmuş. Kafasına ateş etmiş” şeklinde konuştu.

“AKILLI, YETENEKLİ KUZUM, KUZENİM”

Ölümü ile sanat camiasını Seda Fettahoğlu’nun, oyuncu Ayşe Tolga’nın kuzeni olduğu ortaya çıktı. Fettahoğlu’nun ölümün ardından veda paylaşımı yapan Tolga, “Hayat en sevdiklerimizle sınar bizi. Güzeller güzeli, akıllı, neşeli, yetenekli kuzum, kuzenim Seda Fettahoğlu’nu kaybettik dostlar. Duanızı eksik etmeyin” mesajını yazdı.

ÜNLÜLERDEN TAZİYE MESAJLARI

Ayşe Tolga’nın paylaşımına Nilgün Belgün, Suzan Kardeş, Meltem Cumbul, Hatice Aslan, Ebru Destan, Ebru Akel, Dolunay Soysert, Akasya Asıltürkmen, Fulden Uras ve Tuğba Coşkun gibi ünlü isimlerden taziye yorumu geldi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x