Ünlü yatırımcı Warren Buffett: “Bitcoin, kumar parasıdır”

Amerikalı iş insanı Warren Buffet, bir kez daha Bitcoin’i (BTC) hedef aldı. Buffet, Bitcoin yatırımcılarının kumar token’ı aldığını iddia ediyor.

Berkshire Hathaway yatırım şirketinin CEO’su Warren Buffet, piyasalarda yatırımcıların kumara yöneldiğini ifade etti. Buffet, “Kumar oynar gibi yatırım yapan sayısında patlama oldu.” dedi. Ünlü CEO, “Bitcoin’in (BTC) kumar parası olduğunu” ifade ediyor.

CNBC’de Squawk Box programına konuşan Buffet’ın, kripto paralara yönelik süregelen görüşlerini yenilediği görüldü. Başarılı hisse yatırımcısı, “Bitcoin’in herhangi bir içsel değeri olmadığını” ileri sürdü. Buffet, lider kripto paraya yatırım yapanların ise “rulet çarkı çevirmek istediği için bu yatırımı yaptığı” kanısında.

Warren Buffet, insanların kumar oynamayı sevmesi ile BTC almasının arasında bir bağ olduğunu ileri sürdü. Ancak Buffet’ın, Bitcoin dostu bir banka olan Nubank’ın yatırımcısı olduğu biliniyor. Ünlü yatırımcının 1 milyar dolar yatırım yaptığı bu banka, Brezilya’da kripto para yatırımcılarının ilk tercihi olarak öne çıkıyor.

Bu makale ilk olarak BeInCrypto üzerinde yayımlanmıştır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir