AKP’den teklif geldiği iddia edilmişti… Odatv sordu: Mansur Yavaş tarafı ne dedi

31 Mart Yerel Seçimleri yaklaşırken, AKP’nin Ankara için Büyükşehir Belediye Başkanı henüz netleşmiş değil. Aday arayışı içinde olan AKP’nin CHP Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mansur Yavaş’ın peşine düştüğü iddia edildi.

Sözcü TV’ye konuşan Deniz Zeyrek, AKP’nin aday olması için Mansur Yavaş’a teklif götürdüğünü ancak Yavaş’ın bu teklifi reddettiğini açıkladı. Zeyrek, konuşmasında, “AK Partililer Mansur Yavaş’ı transfer etmek istemiş ‘Bizim adayımız olun’ diye arka kapılardan… Şimdi biliyorum, yalanlayacaklar çünkü reddedilmiş bu öneri” dedi.

Zeyrek, böyle bir şeyin yaşandığını, AKP’lilerin Mansur Yavaş’ı AKP’den belediye başkan adayı olarak görmek istediklerini belirtti.

Dün Gazeteci Saygı Öztürk, CHP MYK’sı tarafından Ankara Etimesgut Belediye Başkan adayı olarak Erdal Beşikçioğlu’nu önermesi üzerine, Mansur Yavaş’ın partiye tavır aldığını, Ankara Büyükşehir Belediyesi adaylığını geri çekeceğini ve partiden istifa edeceğini iddia etmişti.

ODATV MANSUR YAVAŞ TARAFINA SORDU

Tüm iddialar üst üste gelince Odatv Mansur Yavaş cephesine söz konusu iddialar hakkında bir açıklama yapılıp yapılmayacağını sordu.

2019 yerel seçimlerinde AKP’nin Mansur Yavaş’a teklif götürüldüğünü hatırlatan Yavaş cephesi konunun bununla ilgili olabileceğini belirtti. Deniz Zeyrek’in 2019’daki teklifi hatırlatmış olabileceği belirtilen yanıtta, bu iddialara bugün için herhangi bir açıklama yapılmayacağı da aktarıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x