Bomba Gibi İddia: Tesla Türkiye’nin Genel Müdürü Kemal Geçer Görevinden Ayrıldı

Elektrikli otomobil üreticisi Tesla’nın Türkiye birimi, üst düzey yönetici değişikliği ile gündeme geldi. Genel Müdür Kemal Geçer’in görevini bırakma iddiaları gündeme bomba gibi düştü. Detaylar içerikte. ?

Kaynak: 1

Tesla, Türkiye pazarında kısa süre içerisinde 10 bin araç teslimatı ile büyük bir başarıya imza attı.

Fakat bu başarının hemen ardından şirketin Türkiye genel müdürü Kemal Geçer’in görevinden ayrılacağına dair iddialar ortaya atıldı.

Geçer, Lufthansa adlı havayolu şirketinden transfer edilerek otomotiv sektörüne getirilmişti, bu da başlangıçta bazı eleştirilere neden olmuştu.

Ancak hedeflenen satış rakamlarını kısa sürede gerçekleştirerek bu eleştirileri aşmayı başardı.

Bazı sosyal medya kullanıcıları, Tesla’nın Türkiye’de karşılaştığı satış sonrası hizmetle ilgili sorunları gündeme getirdi.

Bu sorunların, müşteri memnuniyetinde yaşanan düşüşle birlikte Geçer’in yurt dışı tatiline çıkmasına etki ettiği iddia edildi.

Deneyimli gazeteci Emre Özpeynirci, Kemal Geçer’in görevden ayrılma iddialarının asıl nedeninin Tesla’nın satış ve satış sonrası hizmetlere yatırım yapma konusundaki anlaşmazlıklar olduğunu belirtti.

Ek olarak, Elon Musk ve Cumhurbaşkanı Erdoğan arasında gerçekleşen görüşmeden sonra Starlink’in Türkiye operasyonlarının Geçer’e bağlandığı haberleri de gündemde yer buldu.

Özpeynirci’nin iddiaları doğrulamak için Kemal Geçer ile gerçekleştirdiği görüşmede, Geçer bu iddiaları reddetti.

Ancak sözleşmesinin 15 Kasım’da sonlanacağı ve yenilenmeyeceği bilgisi de ortaya çıktı, bu da ayrılma ihtimalini güçlendiriyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x